Podstawowy podział

Koła

Kółka jezdne wykorzystuje się w wielu dziedzinach naszego życia. Koła to podstawowe wyposażenie każdego magazynu czy placu budowy. Występują zarówno parzyście, jak i nieparzyście. Stosuje się je, aby przewozić ładunki na daną odległość. W zależności od zastosowania są wykonane z różnych materiałów, mają różną nośność oraz szerokość kół. W ofercie Darmet znajdą Państwo zarówno koła metalowo-gumowe, jak i koła z oponami pneumatycznymi czy piankowe. Kółka jezdne mają nośność nawet do kilkuset kilogramów, a ich szerokość ma nawet do 10 centymetrów. Wszystko po to, aby maksymalnie ułatwić Państwa pracę. Odpowiednio dobrane koła są gwarancją długoletniego użytkowania i bezproblemowego przewożenia materiałów.

Zestawy kołowe stałe

Zestawy kołowe dzieli się na stałe i skrętne. Zestawy kołowe stałe znajdują zastosowanie głównie w warsztatach, magazynach oraz zakładach produkcyjnych. Dzięki otworom w metalowej obudowie można je w łatwy sposób zamontować do danego wózka transportowego czy regału. Przy każdym produkcie istnieje również opcja przyspawania, dzięki czemu koło będzie przymocowane w trwały sposób. Zestawy kołowe dostępne w Darmet są wyposażone w nalewany bieżnik poliuretanowy, który zapobiega zabrudzeniom. Dodatkowo, wykazuje on małe opory toczenia, które pozwalają na sprawną i mniej wyczerpującą pracę. Pomimo niewielkiej średnicy zestawy kołowe stałe posiadają dużą odporność na wysokie obciążenia - mają nośność nawet do 500 kg.

Zestawy kołowe skrętne (obrotowe)

Zestawy kołowe skrętne są jednym z najczęściej wybieranych produktów. Wynika to z ich szerokiego zastosowania - są używane w magazynach, warsztatach czy przy przewożeniu odpadów. Ich skrętność pozwala na dowolne, wygodne manewrowanie, co znacząco ułatwia codzienną pracę z towarem. Każdy z artykułów został wykonany w taki sposób, aby usprawnić Państwa pracę oraz aby służyć jak najdłużej. Dlatego w ofercie Darmet znajdą Państwo produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów, takich jak ocynkowana stal czy wytrzymały bieżnik poliuretanowy. Dodatkowo, koła nie pozostawiają zabrudzeń, nie hałasują oraz amortyzują nierówności podłoża. W zależności od potrzeb są dostępne w różnych wariantach nośności.

Zestawy kołowe obrotowe z hamulcem

Koła i zestawy kołowe mogą być wyposażone w hamulce. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie w przypadku pracy na magazynie czy w przypadku wózków transportowych. Hamulec może blokować zarówno skręt głowicy, jak i samo koło. Produkty dostępne w naszym sklepie internetowym Darmet posiadają hamulce, które blokują koła nawet na pochyłej powierzchni. Kółka jezdne zostały wykonane z materiałów odpornych na duże obciążenia, dzięki czemu są wykorzystywane m.in. w przemyśle ciężkim. Mają nośność nawet do kilkuset kilogramów. Zestawy kołowe posiadają również wzmocniony widelec. Dodatkowym atutem dla tej branży jest niska ścieralność opony poliuretanowej, która pozwala na długie, bezproblemowe użytkowanie.

Produkt dodany do porównania