Koła i kółka metalowo-gumowe

Koła i kółka metalowo-gumowe

Koła i zestawy kołowe to niezbędnik wielu dziedzin naszego życia. Używa się ich nie tylko w przemyśle, ale także w gastronomii, budownictwie czy ogrodnictwie. Kółka jezdne metalowo gumowe należą do jednych z najczęściej wybieranych przez konsumentów. Są zazwyczaj wykonane ze stalowych obręczy i gumy pełnej. Obręcze są pokryte powłoką cynkową, która zapewnia ochronę przed skrajnymi warunkami pogodowymi. Standardowo koła są czarne, ale istnieje możliwość zamówienia kół z szarym barwnikiem, które są gwarancją niebrudzenia podłoża. Są to bardzo uniwersalne zestawy kołowe, dlatego wybiera się je najczęściej.

Koła metalowo gumowe wyróżniają się spośród innych produktów swoją bardzo cichą pracą. Pełne opony gumowe są bardzo wytrzymałe oraz odporne na wszelkie drgania i uderzenia. Bieżnik z gumy pełnej ma twardość na poziomie 85° Shore’a. Dodatkowo, są odporne na wiele substancji chemicznych i ciężkie warunki pogodowe, dzięki czemu można ich używać w wielu wymagających miejscach. Można je stosować w skrajnych temperaturach, nawet od -30 °C do +80 °C.

Zestawy kołowe metalowo gumowe występują z różnymi łożyskami - kulkowymi i wałeczkowymi. Rozmiar łożysk kulkowych jest dopasowywany do średnicy całego koła. Łożyska wałeczkowe są zabezpieczone smarem.

Kółka jezdne metalowo gumowe są najczęściej wybierane przez użytkowników oraz producentów urządzeń do transportu ręcznego np. w przemyśle, gastronomii, hotelarstwie. Przygotowaliśmy dla Państwa opis kilku podstawowych rodzajów kół metalowo gumowych, który powinien ułatwić Państwu dobór odpowiednich produktów. Właściwy wybór kółek jezdnych jest gwarancją długiej żywotności, łatwego montażu oraz ułatwionej codziennej pracy. Warto poświęcić czas na selekcję, ponieważ dzięki temu oszczędzą Państwo czas oraz fundusze. W razie wątpliwości zapraszamy do zapoznania się z opisem poszczególnych produktów, który przedstawia szczegółowe parametry kół.

Koła metalowo gumowe luzem

Kółka jezdne metalowo gumowe są zazwyczaj wykonane ze stalowych obręczy oraz czarnej gumy pełnej. Stalowe obręcze są pokryte cynkiem, dzięki czemu sprawdzają się również w ciężkich warunkach pogodowych oraz przy obecności chemicznych substancji. Czasami występują z gumą szarą, która gwarantuje brak smug na powierzchniach. Kolejnym plusem przy codziennym użytkowaniu jest bardzo cicha praca. Dzięki użyciu pełnej gumy, koła metalowo gumowe świetnie tłumią drgania i są odporne na wstrząsy.

Koła metalowo gumowe w obudowie skrętnej

Podstawą kół metalowo gumowych o obudowie skrętnej są kółka jezdne wykonane ze stali oraz czarnej, pełnej gumy. Są one umieszczone w specjalnej, skrętnej obudowie, która pozwala na swobodne manewrowanie. Mocuje się je za pomocą metalowej płytki z czterema otworami. Montaż jest prosty, solidny i szybki. Jest to produkt dostępny zazwyczaj od średnicy 80 do 250 mm.

Koła metalowo gumowe w obudowie stałej

Zestawy kołowe stałe różnią się od skrętnych obudową, w której zostały umieszczone. Również montuje się je za pomocą czterech otworów w obudowie, ale różni się ona swoją budową, ponieważ nie umożliwia swobodnego manewrowania. Jest to bardzo popularny zestaw kołowy, szczególnie w wersji z hamulcem. Świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie ważniejsza jest stabilność niż duża manewrowość.

Koła metalowo gumowe skrętne z hamulcem

Jest to jedna z najpopularniejszych kombinacji używanych w przemyśle. Zestaw kołowy montuje się do powierzchni ją za pomocą czterech otworów w płytce mocującej. Koło jest umieszczone w zestawie przy użyciu tulejki, śrub oraz nakrętek. Hamulec to dodatkowe udogodnienie w codziennej pracy.

Koła metalowo gumowe w obudowie z trzpieniem

Takie kółka jezdne różnią się przede wszystkim sposobem montażu. Umieszcza się je w pojedynczym otworze. Dzięki trzpieniu mogą być używane na budowie, przykładowo jako koło podporowe przy rusztowaniu. Ważne jest, aby odpowiednio dopasować średnicę trzpienia do własnych potrzeb i docelowego miejsca montażu. Koła i zestawy kołowe z trzpieniem są wyposażone w bardziej miękką oponę.

Koła metalowo gumowe w obudowie z trzpieniem i hamulcem

To odmiana standardowych kół metalowo gumowych w obudowie z trzpieniem. Dla ułatwienia codziennej pracy zostały one wyposażone dodatkowo w hamulec. Występują w różnych konfiguracjach - o różnej średnicy trzpienia oraz samego koła.

Produkt dodany do porównania